Kiedy ręce opadają, czyli jak żyć z przedszkolakiem i nastolatkiem?

Dobre relacje z dzieckiem tworzą mocną więź na całe życie.  Jeśli nie czujesz się dobrze w kontakcie z dzieckiem, wyczerpałeś już wszystkie pomysły na naprawę i masz wrażenie, że sytuacja jest bez wyjścia… mamy dla Ciebie dobrą informację, można zrobić coś jeszcze!

Zidentyfikujemy możliwe obszary do zmiany – w obszarze rodzinnym/szkolnym/przedszkolnym/ rówieśniczym.  Jeśli będzie taka potrzeba posłużymy się także testami diagnostycznymi. Poszukamy rozwiązań i narzędzi do pracy. Będziemy towarzyszyć w procesie zmiany, ulepszać  je lub korygować.

Tak abyś portafił pokonywać trudności, rozmawiać na trudne tematy, być autorytetem, rozwiązywać konflikty i szanować własne wartości. Umieć rozmawiać o emocjach, radzić sobie z buntem dziecka na każdym etapie jego rozwoju, odnajdować w sobie siłę i cierpliwość. Pozbywać się poczucia winy i negatywnych przekonań o sobie, przestrzegać reguł i budować zaufanie oraz komunikować się bez przemocy.

Będziemy dążyć do tego abyś miał poczucie, że jesteś fajnym rodzicem i dobrze się czuł w tej roli.  Chcemy by Twoje dziecko czuło się dobrze i komfortowo w Waszej relacji i żebyś Ty też miał takie poczucie.